Z czego składają się tabletki wczesnoporonne?

Pytania i odpowiedziKategoria: Tabletki PoronneZ czego składają się tabletki wczesnoporonne?
MadziaLenka zapytał 11 miesięcy temu

Witam dziewczyny chcialabym sie poradzic i zapytać o to, co powino wchodzić w skład tabletek poronnych.. W internecie znalazłam dużo różnych wpisów o Mifepristone (RU486) i, że ciężko go w Polsce dostać, że można stosować Arthrotec.. Proszę o pomoc, co tak na prawdę powinno wchodzić w skład takiego zestawu? Jakie substancje powinny być zawarte, aby zabieg się udał i był bezpieczny?

2 odpowiedzi
Gosia odpowiedział 11 miesięcy temu

Oryginalny zestaw leków poronnych, które są używane w klinikach np. w Holandii to zestaw Mifepristone (RU486) oraz Misoprostolu. Ta kombinacja leków pozwala na usunięcie ciąży do 9 tygodnia. Skuteczność do tego czasu wynosi 98%, więc praktycznie masz pewność, że problem zostanie rozwiązany. W Polsce Mifepristone jest niedopuszczony do obrotu i nie dostaniesz go w aptece,
nawet jakbys miala recepte-wiem, bo probowalam zdobyc go na wlasna reke z recepta. Żeby zabieg się powiódł musisz mieć 1x Mifepristone o zawartości 200mcg substancji czynnej w tabletce oraz 8x Misoprostol również 200mcg substancji czynnej w każdej tabletce. Przy takiej ilosci i stezeniu zabieg
musi sie udać. Mnie się udało 🙂 Co do Arthrotecu to za duzo informacji nie zebralam, bo wszedzie go odradzają. Ja Mifepristone w orginalnym blistrze zamówiłam na stronie http://www.tableki-poronne.pl To organizacja, która pomaga kobietom w Polsce zdobyc orginalny zestaw leków. Jeśli to czytacie to dziekuje !!!

gosiaczkOwa odpowiedział 11 miesięcy temu

DZIEWCZYNY NIE ZAŻYWAJCIE ARTHROTECU JAKO ZAMIENNIKA LEKÓW PORONNYCH!!!! Może i Arthrotec kosztuje mniej i można go dostać w aptece, ALE NA LITOŚĆ boską to nie zarekomendowany lek do farmakologicznej abrocji przez Światową Organizację Zdrowia! Jak już nie masz wyjścia i chcesz to zrobić, to nie oszczędzaj na tabletkach poronnych, bo zdrowie masz jedno i lepiej go nie narażać jakimś zamiennikiem wymyślonym przez niekompetentnych internautów..

Twoja odpowiedź